Rok ▶  2024;  2023;  2022;

Aktualności 2024

Walne Zebranie Klubu Turystyki Górskiej Nowy Wierch - 17.01.2024 r.

Zarząd Klubu Nowy Wierch Nowohuckiego Oddziału PTTK w Krakowie zaprasza Członków Klubu Nowy Wierch na Walne Zebranie Klubu, które odbędzie się w dniu 17.01.2024 r. (środa) o godz. 17:30, drugi termin to godz. 18:00, w Siedzibie Nowohuckiego Oddziału SEP os. Centrum C bl. 10.
Celem Walnego Zebrania jest:
1. Wybór nowego Zarządu Klubu Nowy Wierch.
2. Wybór delegatów na Nadzwyczajny Zjazd Nowohuckiego Oddziału PTTK.
W zebraniu mogą uczestniczyć Członkowie Klubu z opłaconymi składkami członkowskimi.
Prosimy zabrać legitymacje członkowskie PTTK.

PLIK DO POBRANIA Z PORZĄDKIEM OBRAD:

Porządek Obrad Klubu Nowy Wierch

Porządek Zebrania:
1. Otwarcie obrad Walnego Zebrania Klubu Nowy Wierch w Nowohuckim Oddziale PTTK wraz z powitaniem Członków Klubu Nowy Wierch.
2. Wybór Prezydium obrad Walnego Zebrania Klubu Nowy Wierch:
- Przewodniczącego, Zastępcę Przewodniczącego i Sekretarza.
3. Wybór Komisji Mandatowej Walnego Zebrania Klubu Nowy Wierch.
4. Zatwierdzenie Porządku Walnego Zebrania Klubu Nowy Wierch.
5. Zatwierdzenie Regulaminu Walnego Zebrania Klubu Nowy Wierch.
6. Sprawozdanie Komisji Mandatowej o prawomocności Walnego Zebrania Klubu Nowy Wierch.
7. Wybór Komisji Wyborczej Walnego Zebrania Klubu Nowy Wierch.
8. Wybór Komisji Skrutacyjnej Walnego Zebrania Klubu Nowy Wierch.
9. Wygłoszenie sprawozdania Zarządu Klubu Nowy Wierch z działalności za lata 2022-2023.
10. Udzielenie absolutorium Zarządowi Klubu przez Walne Zebranie za lata 2022-2023.
11. Podjęcie Uchwały w sprawie kadencji i liczby Członków w Zarządzie Klubu Nowy Wierch oraz liczby delegatów na Nadzwyczajny Zjazd Nowohuckiego Oddziału PTTK.
12. Zgłaszanie do Prezydium Walnego Zebrania kandydatur do Zarządu Klubu Nowy Wierch oraz delegatów na Zjazd Nowohuckiego Oddziału PTTK wraz z ich prezentacją.
13. Ustalenie i zatwierdzenie listy kandydatów do Zarządu Klubu Nowy Wierch i delegatów na Zjazd Nowohuckiego Oddziału PTTK.
14. Przeprowadzenie wyborów do Zarządu Klubu Nowy Wierch oraz delegatów na Zjazd Nowohuckiego Oddziału PTTK.
15. Sprawozdanie Komisji Skrutacyjnej z wyborów do Zarządu Klubu Nowy Wierch i delegatów na Zjazd Nowohuckiego Oddziału PTTK.
16. Sprawozdanie Komisji Skrutacyjnej z ukonstytuowania się Zarządu Klubu Nowy Wierch.
17. Sprawozdania Komisji Uchwał i Wniosków z Walnego Zebrania Klubu Nowy Wierch..
18. Wystąpienie nowego Prezesa Zarządu Klubu Nowy Wierch i zakończenie Walnego Zebrania Klubu Nowy Wierch.

Składki członkowskie 2024

Zarząd Oddziału informuje Członków Nowohuckiego Oddziału kontynuujących przynależność do PTTK o wymogu wniesienia składki do 31 marca 2024 r.
Okres ochronny ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) objęty składką za rok 2023 wygasa 31 marca 2024 roku.
W przypadku nie wniesienia składki do 31 marca 2024 roku, nastąpi ustanie członkostwa zwyczajnego (Art. 16 ust. 1 pkt 3 i ust. 3 Statutu PTTK), a zarazem utrata wszelkich praw członka zwyczajnego PTTK, w tym w szczególności prawa do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).

Jak zostać członkiem PTTK

Aby zostać członkiem PTTK należy wypełnić deklarację członkowską, zgodę na przetwarzanie danych osobowych, dostarczyć 1 zdjęcie oraz opłacić wpisowe i składkę roczną.
Druk deklaracji jak i zgody na przetwarzania danych znajduje się na dole strony.
Kwota wpisowego zawiera opłatę za legitymację i znaczek organizacyjny PTTK.
Oplata za legitymację PTTK w roku 2024 w wysokości: 9,00 zł będącą kosztem wykonania oraz dystrybucji przez ZG PTTK legitymacji i znaczka organizacyjnego PTTK.

Wpłaty należy dokonywać PRZELEWEM OBEJMUJĄCYM TYLKO OPŁATĘ SKŁADKOWĄ, podając:
imię i nazwisko z dopiskiem „składka na 2024 r.” lub ”wpisowe + składka na 2024 r.”, oraz określenie przynależności do konkretnego koła lub klubu („Koło ZA” lub „Klub Nowy Wierch”) na rachunek bieżący:
Nowohucki Oddział PTTK w Krakowie
BNP PARIBAS, os. Centrum D bl. 1 w Krakowie;
Nr rachunku: 17 1600 1462 1808 4949 3000 0001

Uchwała nr 63/XX/2023

Zarządu Głównego PTTK z dnia 9 września 2023 r.

w sprawie wysokości składki członkowskiej PTTK na rok 2024 oraz wpisowego do PTTK i opłaty za legitymacje PTTK w roku 2024

Wpisowe:
1) 21,00 zł dla osób opłacających składkę normalną,
2) 12,00 zł dla osób opłacających składkę ulgową za wyjątkiem dzieci i młodzieży do poziomu szkoły ponadpodstawowej włącznie,
3) 9,00 zł dla dzieci i młodzieży do poziomu szkoły ponadpodstawowej włącznie.

Składka członkowska za 2024 rok:
1) 84,00 zł dla osób opłacających składkę normalną,
2) 57,00 zł dla osób opłacających składkę ulgową,
3) 39,00 zł dla osób opłacających składkę ulgową młodzieżową.

Uprawnieni do opłacania członkowskiej składki ulgowej są:
1) rodzice lub opiekunowie prawni osób małoletnich opłacający składkę za co najmniej jedną osobę małoletnią (składka rodzinna),
2) emeryci, renciści i osoby z orzeczoną niepełnosprawnością,
3) kombatanci, inwalidzi wojenni i wojskowi, osoby posiadające status weteranów,
4) bezrobotni,
5) osoby pobierające świadczenia przedemerytalne.

Uprawnieni do opłacania członkowskiej składki ulgowej młodzieżowej są:
1) opiekunowie szkolnych kół PTTK,
2) osoby małoletnie do ukończenia 16 roku życia,
3) młodzież szkolna i studenci – do ukończenia 26 roku życia.

Osoby, które utraciły legitymację, powinny zwrócić się do Zarządu własnego Oddziału o wystawienie nowej legitymacji (duplikatu) oraz ponieść jej koszt w wysokości 9,00 zł, a także opłacić składkę wpisową.
Składkę członkowską opłaca się w Oddziale PTTK, którego jest się członkiem.

Deklaracja członka zwyczajnego PTTK
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych